zgubiona obraczka

Jak znaleźć złotą obrączkę w 10 minut ?

Od momentu rozpoczęcia swojej przygody z detektorem metalu do dnia dzisiejszego przyjąłem ponad 30  zleceń (wolontariat) szukania zagubionych przedmiotów, które można podzielić na dwie grupy.

Przedmioty zagubione o wartości materialnej i osobistej o znamionach sentymentalno – emocjonalnych.  Pierwsza grupa to rzeczy materialne o znacznej wartości  m.in. wartościowa biżuteria, zegarki, portfel z pieniążkami i dokumentami, czy  kluczyki od samochodu. Drugiej, której  poświecę więcej uwagi,  to rzeczy o wartości bardziej wskazującej na symbolikę i  znamiona sentymentalno – emocjonalne.

Mam tu na myśli złote obrączki i pierścionki, które bardzo często są przypadkowo lub nieumyślnie gubione. Pierścionki i obrączki symbolizują wieczność ze względu na swoją kolistą formę, która nie ma początku ani końca. Są zatem najlepszym symbolem miłości, która połączyła kobietę i mężczyznę i ma trwać wiecznie.  Ich utracie zazwyczaj towarzyszą negatywne emocje i złe myśli – nieszczęście w związku lub odczytywane jest to za oznakę nadchodzącej straty partnera.

Taka sytuacja wywołuje strach i  niepewność. Chociaż wiele osób twierdzi, że jest to przesąd niczym nie poparty.

obrqqqqqq

W swoich działaniach byłem bardzo skuteczny. O ile daleko sięgam pamięcią nie udało mi się odnaleźć pogubionej biżuterii tylko dwa razy. Głównie z powodu podania złej lokalizacji utraconej rzeczy. A to jest podstawowa sprawa przy tego typu działaniach.

Gdzie najczęściej gubione są rzeczy osobiste:

 1. Plaża nadmorska – tutaj gubi się zazwyczaj drobniaki, które wysypały się z kieszeni, osobistą biżuterię, telefony, klucze do samochodu lub domu.

W okresie letnim szukanie na plaży jest przyjemnym zajęciem, ale dość trudnym. Słonko, piwko i ładne kobiety to pozytywna strona. Minus to sypki piasek na dość sporej głębokości i obszerny teren. Tutaj większość przedmiotów znajduje się w okolicach leżakowania, nad brzegiem, na trasie:  koc – WC, koc – budka z jedzeniem i piciem. Rzadziej w innych miejscach.

 1. Plaża nad jeziorem- jest przychylnym miejscem na tego typu zlecenia. Mały obszar, mniej piasku, ale duża skuteczność.
 2. Myśliwi – łąka – las – zazwyczaj szukałem obrączek. W tej sytuacji sprawa jest dość prosta. Myśliwi gubią je w trakcie patroszenia ustrzelonej zwierzyny. Wyciągane wnętrza zwierzyny (wnętrzności, krew, śluz) skutecznie nawilżają dłonie, a to bezpośrednio przyczynia się do ześlizgnięcia obrączki z palca.

Zazwyczaj leży ona od kilku do kilkunastu metrów w obrębie zdarzenia. Odnalezienie jej zajmuje ok. 15 – 60 mim. Zdarzało się, że trwało to dłużej. Przyczyna jest prosta, obrączka nie spadała na ziemię, a zawisła na krzaczku, albo źdźble trawy.  Z początku wprowadzało to dezorientację, ale nabierając doświadczenia zacząłem zwracać  baczną  uwagę  nie tylko na sygnały pod cewką, ale także na wyższe partie. Nietypowym zleceniem było szukanie, podczas zim domowej, lekko mroźnej aury , lunety od sztucera. Wypadła z kabury upadając w śnieg. W tym przypadku nie było tak słodko. Trwało to prawie 5 godzin, ale z pozytywnym skutkiem.

 1. Inne miejsca – podczas gry w piłkę siatkową lub nożną. W miejscu pracy, ogródku czy każdym innym niespodziewanym momencie.

obrączka3

Ostatnie zlecenie odszukania zagubionej złotej obrączki wykonywałem dla młodej kobiety, która była rok po ślubie. Strasznie przeżywała jej utratę. W jej przeświadczeniu taka zguba wiązała się z nieszczęśliwym związkiem, rozstaniem. Mieszkała na wsi w dawnym dworku. Obrączkę zgubiła jesienią podczas prac polowych.

Zajechałem na miejsce, które wcześniej znałem z opisu. Było wcześnie rano. Spotkałem się tam z matką młodej mężatki. Wskazała na potencjalne miejsce, zaorane pole o powierzchni ok. 2 ha, zwróciła się do mnie mówiąc : „córka zgubiła obrączkę na tym polu, albo tu, albo tam dalej na skraju tego miejsca”. Uśmiechnąłem się i pomyślałem sobie – no ładnie, będzie co robić. Stanowczym krokiem udałem się w losowo wybrane miejsc na polu. Położyłem plecak i wykrywacz.

Napiłem się ciepłej kawy z termosu. Rozłożyłem swój detektor, ustawiłem moje ulubione nastawy rozmawiając w ty czasie z kobietą. Kończąc rozmowę powiedziałem do niej : „No nic, trzeba zabierać się do pracy ponieważ czas ucieka, a dzień jest krótki”.

Odpaliłem wykrywacz. Po 5  minutach miałem już  kilka sygnałów. Po wykopaniu okazało się, że to drobne żelazo i folia aluminiowa z opakowania po papierosach. Szybko zorientowałem się, że teren jest dość mocno zaśmiecony. Podkręciłem dyskryminacje i lekko obniżyłem czułość mojego sprzętu. Kolejny dźwięk wykrywacza wskazywał na kolor. Serce mocniej zabiło. Jednak okazało się, że to kawałek kolorowego drutu. Idę dalej.

Upłynęło może ok. 10 minut jak kręcę się po polu. Wolno stąpam. Nagle pewny stanowczy dźwięk zatrzymał mnie. Przemiotłem jeszcze kilka razy wykrywaczem nad przedmiotem, który był pod cewką. Wyświetlacz mojego Deusa pokazuje wskazanie – 68. Podpowiada mi, że to na pewno fant ze szlachetnego stopu. Szpadel w ziemie.

Sprawdzam gdzie jest sygnał. Jest w grudce ziemi. Rozrywam ją a moim oczom okazuje się złota obrączka! Uśmiech pojawił się na mojej twarzy. O kuźwa jak fart – tak sobie pomyślałem. Przecież dopiero zacząłem jej szukać. To jest niebywałe.

Ścisnąłem obrączkę w dłoni i odwróciłem się do stojącej koło mnie starszej kobiety mówiąc: „Mam dla pani córki miłą niespodziankę”. Otwierając dłoń obserwowałem jej reakcję.  Spojrzała z niedowierzaniem komentując- „To jest niesamowite! Justyna bardzo się ucieszy” .

obrączka5

Wyciągnęła telefon i zadzwoniła do córki, która zjawiła się na miejscu w kilka chwil. Jej radość była bezcenna. „Nie wierzyłam, że kiedykolwiek ją odnajdę” – dodała.

„Co się za to Panu należy?” – zapytała mnie. „Nic, zupełnie nic! Jestem Odkrywcą Historii – pasjonatem i wolontariuszem.  Cieszę się, że dzięki realizacji swojej pasji  mogę pomagać innym”.

Cała akcja poszukiwacza trwała max. 10 minut. Pierwszy raz w swojej karierze udało mi się tak szybko znaleźć przedmiot szukany na zlecenie. Zazwyczaj trwa to od ok. godziny do kilku albo kilkunastu godzin.

Co trzeba zrobić aby znaleźć złotą obrączkę w 10 minut?

 1. Posiadać wykrywacz metalu o dość dobrej czułości, najlepiej mający częstotliwość zbliżoną do 17 kHz lub wyższą. Sprzęt z niższymi częstotliwościami również znajdzie obrączkę, ale w trudnych sytuacjach – np. obrączka znajduje się ustawiona pod kątem, może okazać się, że będzie nieskuteczny. Zwyczajnie wykrywacz nie zareaguje na jej obecność. Nie będzie jej widział.
 2. Przed rozpoczęciem szukania najlepiej jest na własnej obrączce w danym terenie ustawić sobie odpowiednio detektor i zobaczyć jak się zachowuje.
 3. Otrzymać w miarę precyzyjne wskazanie miejsca zguby. W kilku przypadkach było tak, że  pierwsze spojrzenie na rękę i zorientowanie się, że na palcu nie ma złotego szczęścia było wskazywane na miejsce gdzie ona upadła. W rzeczywistości okazało się zupełnie inaczej. Była ona oddalona od tego miejsca nawet do 100 m.
 4. Spore doświadczenie, które pozwala intuicyjnie wybrać orientacyjne miejsce gdzie leży szukany przedmiot czy rzecz.
 5. Dużo szczęścia i sprzyjająca aurę

obrączka1

Zgubiłeś swoją obrączkę, pierścionek lub inną rzecz. Znasz dokładne miejsce gdzie to nastąpiło. Skontaktuj się, że mną być może będę w stanie Ci pomóc.

kontakt:

  tel. 693 999 932