Wykrywacz złota Quest G80

Wykrywacz złota Quest G80. Nowość 2021

Quest Metal Detectors ujawnił swój nowy wykrywacz metalu do wykrywania rodzimego złota – Quest G80. Według producenta nowość otrzymała super-technologiczną konstrukcję Q nowej generacji oraz skrzynkę kontrolną Cobra… Brzmi to pretensjonalnie?. W rzeczywistości jest to tylko naziemny i podwodny głośnik wysokotonowy, dodatkowo wykrywacz jest z dwiema cewkami w zestawie, a wygląd jest interesujący, choć Ja już chyba gdzieś widzaiałem coś podobnego.

Wykrywacz złota Quest G80
Wykrywacz złota Quest G80

Co obiecują. Wysoka czułość na bryłki złota. W tym waży mniej niż gram. Szybkość odzyskiwania odpowiedzi i możliwość wyszukiwania w silnie zmineralizowanych glebach. Kompaktowa i wygodna konstrukcja. Proste i intuicyjne menu. Praca z akumulatorem (ładowanie przez USB) i bateriami AA. Pod ziemią i pod wodą (zanurzenie pod wodą do 3 metrów, IP68).

12-segmentowa skala dyskryminacji graficznej. Trzy programy do wyszukiwania z (nie)zrozumiałymi ikonami – gwóźdź + złoto + plus, gwóźdź + złoto, złoto. Istnieje VDI / Target ID 0-99 (najprawdopodobniej G80 jest wariantem wysokoczęstotliwościowego wykrywacza metali VLF, a VDI jest). Równowaga do gruntu. Tryb namierzania. Podświetlenie ekranu. Obsługa słuchawek bezprzewodowych (wbudowany moduł bezprzewodowy). Reakcja na dźwięk i wibracje. Regulacja głośności (przyciski boczne, po lewej stronie obudowy). Regulacja czułości (mały wskaźnik po lewej stronie ekranu).

To, co powinna oznaczać skala wskaźnika po prawej stronie, wciąż jest dla mnie tajemnicą. W opisie jest inicjowany jako OBSZAR MIERNICZY. Skala okrągła z 6 segmentami. Wewnątrz znajduje się cyfra 8 i ikona bajki z kilofem.

Zasilanie Quest G80 – wymienna bateria z ładowarką USB i kasetą na zwykłe baterie AA (8 szt.). Komora baterii znajduje się z tyłu jednostki sterującej. Producent nazwał konstrukcję swojego bloku – Cobra (skrzynka sterownicza Cobra).

Pakiet Quest G80 zawiera 2 cewki. Pierwsza (po lewej) to cewka 10 ” Mono. Druga, również Mono, ale rozmiar nie jest znany (prawdopodobnie 17-18 cali).

Quest G80 został ogłoszony jako teleskopowa wykrywacz nowej generacji Q rack, która została po raz pierwszy użyta w QUEST G80. Kompaktowy, teleskopowy, szybki montaż / demontaż, środkowy wysięgnik można użyć lub pominąć.

Wykrywacz złota Quest G80
Wykrywacz złota Quest G80 – sztyca.

 

Ciekawa konstrukcja, widać w niej przemyślane rozwiązania podobne do innego producenta, testy i praktyczne użytkowanie zweryfikuję to urządzenie. Dla nas jest to dobry kierunek, lepiej mieć wybór, bo kto wie czy i u nas złoto jest w górach, a skoro widzi drobinki 1 gramowe ! to i u nas się takie znajdą.

 

Wk