Wykrywacz metali Quest X10 PRO. Nowy model 2021 (jest cena)

Wykrywacz metali Quest X10 PRO. Nowy model 2021 (jest cena)

Amerykański producent Quest Metal Detectors szykuje do sprzedaży nowość w 2021 roku – wykrywacz metali Quest X10 PRO. Jest to zasadniczo aktualizacja do istniejącego modelu X10. Ale zmiany są poważne, naprawdę  jest to nowy wykrywacz metali. Ponadto stary X10 będzie  wycofywany.

Wykrywacz metali Quest X10 PRO
Wykrywacz metali Quest X10 PRO

Główna zmiana w nowym wykrywaczu metali Quest X10 PRO dotyczy ustawień śledzenia mineralizacji gruntu i pracy pod wodą. Ochrona przed wodą zgodnie z normą IP68 przy zanurzeniu do 3 metrów, czyli tak jego starsi bracia.

 

Wykrywacz metali Quest X10 PRO gniazdo ładowania.
Wykrywacz metali Quest X10 PRO uzbrojony w bezpieczne gniazdo ładowania.

Taki zestaw może się okazać hitem lata, bo zasadniczo jest idealny do wielu zadać na lądzie i w wodzie, do tego cena jest odpowiednia.

Na zdjęciu widać zabezpieczone gniazdo ładowania przez USB (typ C), oraz tradycyjnie latarka.

 

Wykrywacz ma podobno bardzo szybkie przetwarzanie sygnału, oczywiście wyjdzie w testach, ale zapowiada się interesująco.

W wybranych krajach Quest X10 PRO jest wyposażony w zaktualizowaną cewkę detekcyjną 11 × 9 DD Raptor (z pomarańczową plastikową osłoną) i przewodowe słuchawki (lądowe). Zobaczymy jakie będą zestawy w Europie.

Quest X10 PRO ma sugerowaną cenę detaliczną 249 USD, czyli około 1000 zł. Dla porównania, sugerowana cena producenta dla starszej wersji wynosiła 195,95 USD. Planowany start sprzedaży X10 PRO to lipiec 2021 roku.

Odróżnienie starego X10 od nowego X10 PRO jest dość proste. Z tyłu złącze USB nie znajduje się pod zwykłą plastikową osłoną, ale pod wodoodporną. Stara wersja X10 nie  będzie już produkowana (od lata 2021).

WK