Wykrywacz metali dla PAŃ i początkujących poszukiwaczy

Wielu początkujących poszukiwaczy, kobiet i mężczyzn, prosi mnie o rade w zwiazku z wyborem idealnego wykrywacza matali, więc postanowiłem napisać kilka zdań na ten temat.
Na początku swoich badań zrobiłem prosty test. Wykonałem kilkanaście telefonów i wysłałem tyle samo wiadomości do zaprzyjaźnionych poszukiwaczy i poszukiwaczek oraz znajomych mi osób, którzy są zainteresowani wejściem w świat poszukiwań. Głównie kobiet, mniej doświadczonych adeptów poszukiwań i potencjalnych nabywców wykrywacza metali. Należy tu wspomnieć, iż osoby, które uczestniczyły w badaniach i posiadały wykrywacze metali miały je z różnych firm. Ich wiedza o obsłudze detektora posiadała różne stopnie zaawansowania – od podstawowego po bardzo duży.

 baner-880x350_dla-kobiet
 Na zdjęciu: Agnieszka Kisielewska prowadząca m.in blog na FB: LIFE POWER -Motywacja do uszczęśliwiania siebie.
Pytania które zadałem osobą, ktore mają styczność od jakiegoś czasu z wykrywaczami metali były następujące:
 
Jakie są zalety Twojego wykrywacza?
 
Poszykiwacze odpowiadali: Łatwy w obsłudze, lekki, skuteczny na drobnice, dobry na głębokie zakopy, szybki, posiada dobry wyświetlacz.
 
Jakie są wady Twojego wykrywacza?
 
Poszukiwacze odowiadali: Zbyt ciężki, mało czuły na drobnice, mały zasięg, zawiłe menu, za mała cewka w podstawowym modelu.
 
2.Pytania zadane potencjalnym nabycom pierwszego wykrywacza brzmiały:
 
Jaki wykrywacz spełniał by Twoje oczekiwania?
  
Skuteczny na złoto i monety, na pamiątki po II wojnie światowej, dobry na plażę, Lekki i wpasowany w damską rękę.
 
Jakie znaleziska Cie interesują?
 
Monety, złotą biżuteria, złoty pociąg, wszystko o leży w ziemi
 
Jaką kwote pieniędzy jesteś w stanie wydać na zakup wykrywacza?
 
W granicach 1000 zł, 1000zł, do 1500zł, do 2000 zł, nie ma znaczenia ma by skuteczny
Przeprowadzone badanie w dwóch grupach pozwoliły wyłonic wspólne cechy wykrywacza dla początkujących.
 
Idealny wykrywacz dla Pań i początkujących poszukiwaczy to taki, który:
 
– jest prosty w obsłudze
– posiada małą wagę -1,3 kg
– jest skuteczny na monety
– będzie znajdował m.in. srebrną i złotą biżuterię
cena sprzętu będzie w wysokości ok.  1400 zł
9e9a86aa4e309f78cfee59503fb0
 Prezentaja modelu Golden Mask 1+ DT wojownik
 Kiedy zdobyłem odpowiednią wiedzę potrzebną do poznania upodoban kobiet i początkujący poszukiwaczy, zacząłem przeglądać i analizować wszystkie znane mi modele na rynku Polskim do 1500 zł. Ostatecznie decyzja padła na wykrywacz Golden Mask 1+, który docelowo był produkowany na rynek Angielski, a z czasem podbił serca miłośników detektoryzu.
Model Golden Mask 1+ nadal cieszy się popularnością i jest chwalony przez poszukiwaczy za jego szybkość reakcji na metale, czułość na drobne monety i skuteczność na drobną złotą biżuterię. Udałem się w teren na jego testy. Spedziłem wiele godzin z wykrywaczem metali Golden Mask 1+ w różnych miejscach, szukając w glebach o różnej mineralizacji (pola, łąki, lasy, plaże). Poznałem jego wady                i zalety. Skontaktowałem się w tej sprawie z producentem i wymieniliśmy się doświadczeniami. W ten sposób został złożony na podstawie dostępnych komponentów model wykrywacza metali Golden Mask, którego ze względu na swoją skuteczność nazwałem WOJOWNIK. Model ten pracuje na częstotliwości 18 khz, doskonale odróżnia dźwiękiem zwykłe metale żelazne od szlachetnych. Jest bardzo czuły na małe monety, złotą biżuterię itp. A zamontowana w nim cewka 10,5” o wysokiej czułości i zasięgu sprosta oczekiwaniom każdemu użytkownikowi, który poluje na głębsze cele (depozyty, militaria). Mała waga Golden Mask 1+ DT –Wojownik pozoli na całodzienne poszukiwania nawet drobnym Paniom i mniej zaprawionym fizycznie adeptom poszukiwań.
baner-880x350_wojownik
 Zostań wojownikiem z Golden Mask 1+ DT
Atuty Golden Mask 1+ DT Wojownik;
 
 Wizualne:
 
– Niska waga. Jest to jeden z najlżejszych wykrywaczy na Polskim rynku.
– Łatwy w transporcie. Po złożeniu zajmuje mało miejsca
– nowoczesny wygląd
 
Techniczne:
 
– bardzo czuły na małe przedmioty
– prosty w obsłudze, a zarazem bardzo skuteczny
– automatyczne śledzenie wpływu gruntu
– stabilne działanie, wykrywacz wzbudza się sporadycznie
– Dźwięk dwutonowy DT – Metale żelazne wskazywane są dźwiękiem o niskiej częstotliwości, a obiekty nieżelazne (złoto, monety, guziki) są wskazywane wyższą częstotliwością dźwięku. Tak, że wiesz co masz pod cewką i Ty decydujesz co kopiesz. Pamiętaj! Doświadczony poszukiwacz wykopuje wszystko, ponieważ przedmioty metalowe to wielokrotnie prawdziwe rarytasy regionalne bądź archeologiczne.
 
 19224791_822122604613250_4526779920059066173_n
Złoty pierścionek znaleziony wykrywaczem mestali Golden Mask 1+ DT – Wojownik podczas zlotu poszukiwaczy w Gołuchowie.
 
 
background    Porada Odkrywcy Historii:
 
Wykrywacz metali z wyświetlaczem czy bez wyświetlacza?
 
Początkującym poszukiwaczom polecam stosownie przez 1-2 sezony wykrywacz bez wyświetlacza. Dlaczego? Głównie o to chodzi aby „wytrenować nasze uszy” do wychwytywania każdego sygnału z ziemi. Wykopania go i przeanalizowania kwestii sygnał – znaleziony przedmiot. To jest czynność, która powili Wam zapoznać się z zasadami działania dźwięku w wykrywaczach metali i przekroczenia podstawowego progu zaawansowania. Wprowadzi nasz w dalszy etap poszukiwań i ewentualnej zmiany sprzętu na inny. Wyświetlacze zwłaszcza w podstawowych modelach mogą nas „oszukiwać” i nie precyzyjnie wskazywać wykresem cel pod cewką. Głównie wtedy, kiedy przedmiot jest ustawiony pod kątem lub jest z mieszaniny stopów bądź jest na pograniczy zasięgu wykrywacza metalu. W etapie początkowym poszukiwań korzystanie z wyświetlacza w wykrywaczu może nauczyć nas złych nawyków – korzystać tylko z niego a nie skupiać się na sygnałach. Przemiatając cewką w lewo i prawo powinno obowiązkowo kopać się każdy powtarzalny sygnał.
 
 
golden_mask-10-5inch-search_coil_thrace-detectorscba43e98bf6c9220b9cea9b58242311c-image
Golden Mask 1+ DT to prawdziwy wojownik wsód wykrywaczy! Cewka 10,5” daje niesamowitą skuteczność. Opcjonalnie można założyć inną cewkę 9″ typu pająk. Gwarancja 5 lat na elektronikę, 2 lata cewka.
Koszt wykrywacza Golden Mask 1+ DT  wojownik to 1300 zł. Kontakt w sprawie zakupu email: odkrywcahistorii@gail.com lub tel. 693999932
Na zdjęciu: Agnieszka Kisielewska prowadząca blog:  LIFE POWER -Motywacja do uszczęśliwiania siebie.
Zajrzyj na fb Agnieszki:
https://web.facebook.com/projektujswojezycie/?fref=nf&pnref=story