Simplex zmiana softu 2020

 

Wprowadzone zmiany w wersji oprogramowania pokładowego 2.76 Simplex+:

1. W celu zwiększenia głębokości, poziom czułości został powiększony o jeden stopień do 7.
Proszę przyjąć do wiadomości, że detektor może na tym poziomie głośno się zachowywać, i jest to całkowicie normalne, a związane z bardzo dużą ilością odbieranych sygnałów.

2. Został dodany dodatkowy tryb pracy Park 1
Tryb Park znany z poprzedniej wersji oprogramowania został w nowej wersji nazwany Park 2
i dodatkowo został dodany nowy tryb pracy, w tej wersji nazwany Park 1.
Tryb Park 1 jest relatywnie głębszy natomiast jest lekko wolniejszy od trybu Park 2. W trybie Park 1 urządzenie generuje niski ton żelaza dla obiektów z zakresu ID 0-15, średni ton dla złota i metali kolorowych w zakresie ID 16-69 i wysoki ton dla metali kolorowych z zakresu ID 70-99 takich jak srebro, mosiądz, miedź.

3. Zmiany wprowadzone w trybie pracy All Metal:
* zmieniono kolejność ikonki na wyświetlaczu z 1 miejsca od lewej na koniec, miejsce 5.
* dodano możliwość zmiany wartości sygnału progowego treshold do menu ustawień.W trybie All Metal wartość sygnału progowego została zoptymalizowana dla każdego poziomu czułości w celu zapewnienia jak najlepszych osiągów na różnych typach terenu.
Możesz zmienić sygnał progowy w zależności od rodzaju gruntu w przedziale od -50 do +50.

4. Został dodany wskaźnik mineralizacji gruntu na wyświetlaczu.

5. Została dodana funkcja cofnij BACK w celu szybszego wyjścia do ekranu głównego bez czekania, tak jak to było we wcześniejszych wersjach.

6. Został dodany 4 poziom do funkcji automatycznego podświetlania, widoczny na ekranie jako A1-A2-A3-A4.

7. Została rozszerzona funkcja strojenia do gruntu Ground Balance:
Jeśli detektor odbiera za dużo sygnałów lub emituje fałszywe sygnały i nie możesz tego wyeliminować mimo obniżenia poziomu czułości, najpierw ustaw poziom czułości do poziomu fabrycznego. Następnie zwiększaj wartość strojenia do gruntu Ground Balance w przedziale 90.1 – 91.00 po jednym kroku do wyeliminowania niepożądanych sygnałów.

Wraz ze wzrostem wartości strojenia do gruntu Ground Balance, czułość urządzenia spada dla wysoko przewodzących monet i obiektów wykonanych ze srebra, mosiądzu czy miedzi.

Jak widać Simplex+ otrzymał nowe bardzo przydatne funkcje, oraz 1 tryb pracy co czyni go jeszcze bardziej atrakcyjnym detektorem w porównywalnej grupie cenowej.