Poszukiwania w Polsce „Złote Łany” – złota szczęka, srebrna moneta czyli wykopki w najlepszy wydaniu

Złota szczęka, srebrna rzadka pruska moneta, guziki i wspomnienie lata. Rewelacyjny klimat i miło spędzony  dzień na poszukiwaniach w trakcie żniw. To kolejny filmy o poszukiwaniach za pomocą detektora metalu. Ciekawe zakończenie dnia poszukiwań. Wykopki 2016 w najlepszym wydaniu.W ostatnich latach w  Polsce znacznie wzrosła popularność poszukiwań za pomocą wykrywacza metalu. To właśnie poszukiwacze  przyczynili się do wielu spektakularnych odkryć, które znacznie wpłynęły na poznanie nieznanej dotąd historii naszego kraju, regionu, miasta czy niepozornie wyglądającego miejsca. W wielu przypadkach znalezione w tych miejscach żetony, zwykłe blaszki lub niepozorne przedmioty opowiadają na swoim wyglądem i niemym głosem historię danego miejsca lub zdarzenia. Tak było i tym razem.

Poszukiwania w Polsce – „Złote łany” to opowieść o poszukiwaniach w trakcie polskich żniw. Żniwa to trudny okres dla wszystkich rolników. W czasie kiedy rolnicy przeglądają stan techniczny swoich maszyn i urządzeń oczekując na to, aby ruszyć że żniwami wtedy tysiące polskich poszukiwaczy szykuje się do wyjścia w pola, aby na rżyskach przeprowadzić testy nowo zakupionych wykrywaczy metalu czy cewek o lepszej czułości lub zasięgu. Przeszukują  literaturę tematu, studiują mapy i archiwalia  w celu doboru nowego,  odpowiedniego miejsca na przeprowadzenie poszukiwań. Część z explorataorów wróci na swoje sprawdzone miejsca, gdzie można znaleźć ciekawe pamiątki regionalne. Dla wielu polskich poszukiwaczy będzie to pierwsze wyjście w teren  trzymając w rękach upragniony wykrywacz metalu.

Nowe ubrania, obuwie i ekwipunek są  skrupulatnie dobierane do własnych potrzeb. Tak, aby w trakcie całodniowych poszukiwań dawały komfort i przyjemność  ze swojej pasji. Ponieważ miło spędzony czas na świeżym powietrzu  i satysfakcja jest ważniejsza niż znalezione przedmioty.