Golden Mask 5 plus POWER BOX – szybszy od XP Deusa I głębszy od Rutusa Alera 71? cz.1

Golden Mask 5 plus POWER BOX – szybszy od XP Deus i głębszy  od Rutusa  Adlera 71?

Wrażenia, jakość i skuteczność  – informacje ogólne cz. 1

Producent bułgarskiej firmy Golden Mask wzbudził duże zainteresowanie wśród poszukiwaczy informacją o pracach nad nową ulepszoną wersją wykrywacza Golden Mask 5 Finder. Następca tego wykrywacza miał okazać się jeszcze szybszy od swojego poprzednika,  a także posiadać lepszą separację. Jednak jego prawdziwym atutem miała okazać się zdolność do głębszych zabiegów.

dsc06177

Odkrywca Historii prezentuje najnowższy model wykrywacza meatli firmy Golden Mask 5 + Power Box

Wkrótce po światowej premierze najnowszego detektora metalu Golden Mask, która miała miejsce 1 lutego b.r., otrzymałem przesyłkę z omawianym produktem firmy o nazwie Golden Mask 5+ Power Box.  Podczas otwierania paczki towarzyszyło mi wiele emocji, gdyż jako jedna z niewielu osób miałem możliwość tak szybko zapoznać się z nowym wykrywaczem  bułgarskiego producenta. Nowy model spełnił moje oczekiwania, a muszę powiedzieć, że spodziewałem się po nim bardzo wiele.

Poszukiwacze wyrażają się pozytywnie o wcześniejszych modelach  mówiąc o nich, m.in.: (…)Golden Mask 1+ 18khz – idealny dla początkujących, kosa na monety i złoto (..).  (…)Golden Mask 3+ 8 khz to jeden z najgłębszych wykrywaczy w historii(…), (…) Golden Mask 4 i Golden Mask 5 to dwa profesjonalne wykrywacze posiadające technologie dwóch częstotliwości w jednym wykrywaczu 8khz i 18 khz (…).Mając na uwadze te opinie  i  wcześniej obserwując prace kilku modeli tej firmy i jej dynamiczny rozwój słusznie podejrzewałem, że powstanie wykrywacz, który będzie konkurował z najlepszymi, a cena jego będzie bardzo przyzwoita jak na polskie realia. W dniu premiery, co oczywiste poznaliśmy kwotę za jaką go można kupić. W Europie Golden Mask będzie miał cenę 588 euro. W Polsce jego cena to 2600 zł z cewką 9” z większą sondą 12” to koszt ok. 2750 zł , z dwiema cewkami  9’’ i 12’’ – ok. 2900 zł..a z trzema cewkami  5’’, 9’’ i 12’’ trzeba przeznaczyć na ten cel 3000 zł. W porównaniu z cenami produktów wiodących marek wykrywaczy metali cena ta jest atrakcyjna.

Jakość  wykrywacza Golden Mask 5+ Power Box

Spodziewałem się zmian, głównie w elektronice wykrywacza. Natomiast okazało się, że producent zastosował nowy, innych rozmiarów panel. Zabieg ten pozwolił zmniejszyć  wagę wykrywacza o niecałe 100 gram.  Teleskopowy wysięgnik jak w poprzednim modelu został wykonany z lekkiego karbonu . Duży ekran LCD wyświetla nam wszystkie potrzebne informacje na temat ustawień i wykrytych celów.. W obudowie zastosowano materiał odporny na deszcz, który chroni elektronikę przed zamoczeniem o symbolu IP66. Zasobnik na baterię nie został zmieniony, ale za to głośnik wmontowany w jego obudowę daje nam mocniejszy sygnał. Został poprawiony też dźwięk. To ukłon w stronę osób lubiących chodzić bez słuchawek na uszach! Do podłokietnika  dodano miękką podkładkę wykonaną z materiału skóropodobnego. Wpływa to na komfort  pracy użytkownika. Cały wykrywacz wraz z cewką 9’’ i bateriami  waży tylko 1,3 kg!. To niebywały atut tej konstrukcji. Wielogodzinna praca z modelem Golden Mask 5+ Power Box stanie się jeszcze większą przyjemnością. Posiada on angielskie menu, łatwe, intuicyjne w użyciu.  

qawq

Skuteczność  wykrywacza Golden Mask 5+ Power Box

Skuteczność to atut nowego modelu Golden Mask. Siła i moc Golden Mask 5+ Power Box  kryje się pod nowo oznaczonym  przyciskiem na panelu –  PWR. Wciskając go podczas pracy jego  użytkownik  ma dostęp do mocy wykrywacza w postaci trzech opcji: Gain, Thr (threshold) i Pbox:

img_20170212_170522-1

  1. Gain to wzmocnienie pracy wykrywacza. W tym modelu zostało zastosowane dwupoziomowe wzmocnienie oznaczone jako poziom I i II. Według informacji producenta pozwala nam to osiągnąć większy zasięg (do 20% ) niż jego poprzedni, również bardzo głęboki, „ młodszy brat” GM 5.   img_20170212_170536-1
  2. Thr (threshold) – sygnał wiodący. Bardzo istotna funkcja w wykrywaczu. Odpowiednie  jego ustawienie pozwala wyłapywać głębokie sygnały nazywane przez poszukiwaczy „sygnał- duszek”, niesłyszalny normalnie, a pod wpływem sygnału wiodącego pozwala wyłapywać anomalie w gruncie na pograniczu maksymalnego zasięgu wykrywacza. Wybór sygnału wiodącego od 0 do 30img_20170212_170607-1
  1. Pbox – wybór częstotliwości 8 khz lub 18 khz . Można wyróżnić dwa poziomy wzmocnienia danej częstotliwości niski i wysoki. Golden Mask 5+ oferuje nam możliwość pracy na podwójnej częstotliwości:

–  8khz – świetnie sprawuje się na glebach zmineralizowanych. Posiada rewelacyjny zasięg na głębokie zakopy, depozyty zwłaszcza z zastosowaniem większych cewek ( 12 cali i większe).

-18 khz – wysoka czułość  do szybkiego działania, bardzo dobrze „widzi” drobne przedmioty i trudne do wykrycia metale o niskim przewodnictwie takim jak złoto.

img_20170212_170651-1

         img_20170212_170634

Kolejnym atutem w Golden Mask 5+ przemawiającym  za jego skutecznością jest super szybkość reakcji na zalegające w ziemi przedmioty. Wykrywacz skutecznie separuje ujawnione cele, wskazaniem  dźwiękowym informuje nas, że pod cewką znajdują się przedmioty żelazne lub nieżelazne ( np.monety, biżuteria).  Warto wspomnieć o opcji Grunt Balance – dostrojenie do gruntu. Funkcja ta ma również bardzo istotny wpływ na skuteczność działania. W Golden Mask 5+ mamy do wyboru opcję automatycznego i manualnego dostrojenia do gruntu.

img_20170212_170709-1

W razie zainteresowania zakupem wykrywaczy firmy Golden Mask prosze o kontakt : Krzysztof Kępińskie, telefon 693 999 932.

 

Cdn.

Golden Mask 5 plus POWER BOX – szybszy od XP Deus i głębszy  od Rutusa  Atlera 71? Menu i cewki cz.2