Mars MD

GAUSS MD – nowa propozycja na rok 2020?

To był z pewnością bardzo pracowity rok, dla producentów wykrywaczy metali, które mają się ukazać w tym roku. Nawet w trakcie pandemii koronawirusa wciąż pojawiają się nowości i zapowiedzi. 

MARS z Ukrainy jest najbardziej znany z cewek do wszystkich wyrywaczy metali i często są one preferowanym wyborem w stosunku do cewek standardowych producentów. Od wielu lat produkują cewki wysokiej jakości i cieszą się bardzo dobrą opinią wśród detektywów na całym świecie. 

MARS wykożystał swoje doświadczenie i wiedzę specjalistyczną do produkcji własnego detektora – MARS GAUSS. 

 

Co to jest MARS GUASS i co go wyróżnia?

 

 

Oprócz tego, że wiemy, że cewki dla tej nowej maszyny będą najwyższej jakości, warto wspomnieć o kilku innych atrakcjach. 

 • Podwójna częstotliwość pracujący przy 16 i 48 kHz. Przełączane bez potrzeby wymiany cewek.
 • Odbiornik MDLink do użytku z dostarczonymi słuchawkami.
 • Szybkie ładowanie magnetyczne.
 • Cewka wyszukiwania tygrysa.
 • 24-godzinny czas użytkowania na jednym ładowaniu.
 • Teleskopowy dwuczęściowa sztyca z dolnom sztycą wykonaną z włókna węglowego.
 • Odporny na kurz / zachlapanie IP64.
 • Tryb głęboki.
 • Waga: GaussMD + cewka Goliata = 1444 gramów.
  GaussMD + cewka Tiger = 1338 gramów.
  GaussMD + cewka snajperska = 1160 gramów.
 • Cena około 550 USD / 440,00 £.
 • 2 lata gwarancji.
 • Oczekiwana dostępność to czerwiec 2020 r.

 

Ma być również dostępna wersja  „Pro Pack”, który dodaje dodatkową cewkę i MARS Pinpointer. Oczekuje się, że cena wyniesie około 650 USD,  czyli jakieś 2800 zł. Jak będzie poczekamy na ceny oficjalne.

Szkoda, że ​​ta nowa maszyna nie jest w pełni wodoodporna. Wydaje się, że tak zmierza branża. Zarówno Simplex +, jak i nowy Quest Q30 mają certyfikat IP68 i są w pełni podwodne. Uważa się również, że nowy Garrett Apex, który ma zostać wydany w czerwcu 2020 r.,

Może być w pełni wodoodporny. Oczywiście nie przeszkadza to, aby ta maszyna była świetnym wykrywaczem, ale warto o tym pomyśleć, zwłaszcza jeśli większość wykrywania wykrywa się na plaży lub w pobliżu rzek.

MARS stwierdza, że ​​GUASS nie jest oparty na żadnym innym detektorze na rynku i jest zbudowany od podstaw. To może być prawda w odniesieniu do oprogramowania, ale zdecydowanie dostrzegam wpływy maszyn takich jak Nokta Impact w konstrukcji tego wału i Simplex + w ogólnym wyglądzie. 

Alternatywy:

 1. Quest Q60  jesli się pojawi,  to moze będzie miał wiele częstotliwości – do wyboru.
 2. Golden Mask 6  jest dostępny i ma wiele częstotliwości – sprawdzona konstrukcja
 3. Minelab Vanquish 540  Multi-IQ, dopiero co się pojawiły, poczekajmy na opinie

 

 

Wniosek:

Wspaniale jest widzieć na rynku firmę znaną z produkcji wysokiej jakości cewek i akcesoriów z czymś, co wygląda na zupełnie inny i ekscytujący nowy wykrywacz metalu.

Jest za wcześnie, aby stwierdzić, jak dobrze ta maszyna poradzi sobie z rywalami. Mimo że obecnie oglądane są filmy online, wydaje się być bardzo konkurencyjną maszyną. Prawdopodobnie w niemałej mierze pomogła im specjalistyczna wiedza firmy w zakresie projektowania cewek.

Data premiery przewidziana jest na koniec maja / czerwca 2020 r., Jednak maszyna nadal wymaga certyfikacji UE, zanim będzie mogła wejść do sprzedaży. Może to potrwać dłużej niż oczekiwano, ale mamy pewność, że maszyny dotrą do Polski do połowy czerwca, takie są zapewnienia producenta.

Wk