Garrett kupił White’s i stał się big producentem!

16 października 2020 roku amerykański producent Garrett Electronics poinformował o zakończeniu zakupu kolejnego amerykańskiego producenta – firmy White’s Electronics. Rodzina Garrettów kupiła rywala więc tak zakończyła się historia White’s.

Produkcja wykrywaczy metali Garrett rozpoczęła się w połowie XX wieku, w tym samym czasie pojawiła się firma White’a. Czy dziadkowie założyciele wiedzieli, jak zakończy się ich wieloletnia rywalizacja?

 

Oficjalne ogłoszenie Garretta

Garland, TX, 16 października 2020 r. / PRNewswire / – W dniu dzisiejszym Garrett Electronics, firma projektowo-produkcyjna specjalizująca się w sportowych i zabezpieczających wykrywaczach metali, ogłosiła przejęcie niektórych aktywów firmy White’s Electronics.

 

White’s, który prowadził działalność od 1950 r. Jako czołowy producent wykrywaczy metali, ogłosił zawieszenie działalności 18 czerwca 2020 r.

 

Założyciele firmy White, Kenneth i Olive White, zbudowali swój biznes w ten sam sposób, w jaki zrobili to założyciele Garrett, Charles i Eleanor Garrett, wprowadzając innowacje i zobowiązując się do wytwarzania wysokiej jakości produktów w Stanach Zjednoczonych.

 

Dyrektor generalny firmy Garrett, Steve Novakovich, powiedział: „Rodzina White i rodzina Garrett od dziesięcioleci darzą się wzajemnym szacunkiem jako konkurenci na rynku sportowym. Teraz w Garrett jesteśmy dumni, że możemy połączyć nasze dziedzictwo, podczas gdy Garrett nadal jest czołową amerykańską firmą zajmującą się wykrywaczami metali ”.

 

Transakcja obejmuje znaki towarowe White, własność intelektualną, narzędzia i inne aktywa. Nie obejmuje nieruchomości White w Oregonie i Szkocji. Garrett zamierza rygorystycznie bronić wszystkich znaków towarowych, patentów i innych praw własności intelektualnej White’a, gdziekolwiek może dojść do naruszenia.

 

Novakovich kontynuował: „Garrett zdaje sobie sprawę, że marka White ma wiernych zwolenników w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie. Z przyjemnością witamy tych klientów w firmie Garrett i mamy nadzieję, że uda nam się zadowolić nowych klientów ”.

 

Co się stało i co będzie dalej

Garrett kupił White’s, ale chyba nie wszysto. Mowa w ogłoszeniu firmy Garrett  o znaku towarowym, technologiach i patentach, narzędziach produkcyjnych, zobowiązaniach umownych. Nieruchomość producenta i … zobowiązania gwarancyjne na już sprzedane wykrywacze metali są zdjęte z nawiasów umowy. Właściciele White’a prawdopodobnie otrzymają płatną gwarancję. 

 

Dlaczego Garrett kupił Whites

W przeciwieństwie do Tesoro (amerykańskiego producenta wykrywaczy metali, który również niedawno zamknął się), White’s posiadał szereg kluczowych patentów i technologii. Tak czy inaczej, większość nowoczesnych wykrywaczy metali wykorzystuje rozwój lub modyfikacje White’a. W tym trendy o wielu częstotliwościach. Ponadto technologia ta jest przeznaczona nie tylko hobbystów. Korzysta z ich wynalazków  przemysł, odkrycia georadarowe, do poszukiwania rudy (w tym uranu).

Zakup Garretta dzisiaj daje producentowi możliwość zalegalizowania własnej wieloczęstotliwości np Garrett ACE Apex.

Tak zakończyła się historia White’a. 

Wk