Dopowiedz swoją historię do zegarka

Ostatnio wybrałem sie na poszukiwania do pobliskiego lasku.  Przygoda zaczęła się od nieprzyjemnego pokąsania mnie przez dość popularne w sezonie letnim komary. Nie straszne mi takie przeszkody,  wiec przechadzałem się pełen nadziei z moim wykrywaczem Golden Mask po leśnej ściółce, wdychając świeże leśne powietrze.  Po jakimś czasie wykrywacz „odezwał się” i dźwiękiem wskazywał sygnałek na kolorek.  Jak to w takich chwilach bywa,  miałem nadzieję ze uda mi się odnaleźć cos cennego, ciekawego.  I nie myliłem sie.

zeg

Zdjęcie zegarka.

Tarcza zegarka zachował się w dobrym stanie. Pozostał jego częsć jest bardzo skorodowana. Moim znaleziskiem okazał sie blisko 100 letni zegarek kieszonkowy,  czas w nim zatrzymał sie o 3:30. Jakie skrywa on tajemnice?  Być moze podczas wojny należał do pewnego żołnierza, który został skazany na śmierć za szpiegostwo na rzecz Polski i dezercję z niemieckiego wojska. Był zakochany.  Zakochał sie w pięknej ciemnowłosej dziewczynie, dla której rzucił by cały świat do jej stóp. Jednak życie nie było przychylne tej parze.  Los chciał, ze musieli sie pożegnać. Pragnął sie z nią zobaczyć  ten jeden ostatni raz. Wyznać jej miłość po wieczność. Chciał jej obiecać ze zawsze będzie przy niej swoją duszą. Podczas tego zimowego wieczoru,  czekał na nią w umówionym miejscu,  jednak ona spóźniała się.  Kiedy wyjął zegarek aby zobaczyć godzinę usłyszał wojsko,  które go ścigało.  Uciekając zgubił owy zegarek,  a czas zatrzymał się razem z ostatnim biciem jego serca. 

111

Zegarek zaraz po wyjęciu z ziemi.

Zapewne każdy z Was znajdując jakiś przedmiot próbuje rozszyfrować jego tajemnicę. Dlaczego on znajduje się w tym, a nie innym? Co się wydarzyło, że został on porzucony lub zakopany? Kim była ta osoba? Itd.

Jak dopisałem swoją historię do zegarka, dopisz ją i Ty.

zeg1