Gareett Axiom – wykrywacz metali z nową duszą.

Czy to zapowiedz nowej ery?  No właśnie, takie pytanie można sobie zadać, bo od jakiegoś czasu słyszę Garrett zwolnił, nic się nie dzieje, choć wszyscy się spodziewaliśmy zaraz po premierze Apexa, że wyjdzie jego starszy brat za rok, ale mija ten okres czasu i cisza, więc miło wam was poinformować, że właśnie pojawiła się wiadomość o nowym wykrywaczu.

Model będzie się nazywał AXIOM i ewidentnie jest do szukania złota.

Tak się prezentuję z cewką 13″ x 11″  Mono  DD

 

Model co prawda jest ewidentnie skierowany na rynek Australijski, gdzie poszukiwanie złota jest dosyć mocnym atutem tamtego regionu i te wykrywacze tam osiągają ogólnie bardzo dużo ceny.

Rynek Australijski jest dosyć nietypowym rynkiem, bo historycznie nie można porównać go do Europy czy Ameryki, bo wiadomo że tam są poszukiwacze złota, więc ludzie mają na tym punkcie świra.

 

 

Wykrywacze muszą być lekkie szybkie i bardzo czułe i właśnie tak wydaje mi się, że spełnia te warunki, obejrzałem parę filmów zobaczyłem jakie są akcesoria, jakie skonstruowany  jest paneli który przypomina nam Apexa,  kolory i sztyca są zmienione.

 

 

No właśnie konstrukcja sztycy jest całkiem nowa, przebudowana z włókna węglowego wydaje się być bardzo „podobna” do topowego Minelaba CTX, ale jest bardziej smukła a wszystko wygląda lekko i ładnie. Wykrywacz jest w technologii impulsowej.

 

 

Po złożeniu ma tylko 63,5 cm więc wejdzie do plecaka lub torby.

 

 

Sztyca i pojemnik na baterie i akumulator wygląda ładnie i widać ze jest przemyślony. Wbudowana jest bateria litowo-jonowa.

 

Panel podobny do Apexa, ale tylko kształtem bo kolor obudowy jest szary a wyświetlacz pokazuje zupełnie inne informację, co z resztą jest logiczne:) Swietnie pokazuje żelazo i daje wyrazny inny sygnał na ten metal.

 

 

Podświetlenie jest doskonałe, wszystko jest czytelne.

 

Producent pisze w sloganie reklamowym:

„Duże czy małe, zdobądź to wszystko dzięki Axiom!”

Chyba wiedzą co piszą bo rynek Australijski jest bardzo wymagający.

 

Dodano dwa ciekawe systemy:

1 – ULTRA-PULSE  –  technologia impulsowa jest idealna na glebach skalistych, gdzie występuję złoto.

2 – TERRA-SCAN  system Axiom zapewnia niezależny dwukanałowy pełen odczyt gruntu, który uzupełnia zakres mineralizacji, od silnego zmineralizowanego gruntu magnetycznego po słoną wodę i wszystko pomiędzy.

 

Co do wagi wykrywacza to piszą – NAJLŻEJSZY DETEKTOR W SWOJEJ KLASIE! ?

 – znam lżejsze zestawy bo zobaczcie sami:

4,2 funta (1,9 kg)
z cewką mono 11″ i osłoną cewki

4,7 funta (2,1 kg)
z cewką mono 13″ i osłoną cewki

 

Akcesoria do tego wykrywacza są dosyć ciekawe, nie wiem czy to będzie w zestawie.

Są trzy cewki do wyboru.

Akcesoria są dosyć ciekawe można ładować na wszystkich kontynętach, nawet w zestawie jest ładowarka samochodowa i ładowarka którą się podłącza kable do akumulatora .

 

Na tą chwilę są przewidziane dwa zestawy;

  1. Wykrywacz metali Aksjomat z cewką DD 13″x11″, cewką mono 11″x7″ i słuchawkami MS-3
  2. Wykrywacz metali Aksjomat z cewką mono 13″x11″, cewką DD 11″x7″ i słuchawkami MS-2

Słuchawki są podobne do klasycznych ale widać, że są lekko przebudowane więc jest nowy model MS-3, ładowarka z różnymi końcówkami gniazdek, torba i power pack, gdzie można podłączyć baterię i naładować się przez kabel USB, więc wydaje się być bardzo przestronny i uniwersalny zestaw, cały wykrywacz wygląda bardzo ładnie, nie wiem czy się spisze w Polskich warunkach, może z tą małą cewką, gdzieś w rejonach złotonośnych. Na filmach widać że jest czuły na bardzo drobne złoto.

Czekamy na pierwsze modele w Polsce aby przetestować, może się tak zdarzyć że będą chętni na ten model.

Wszystkie materiały są z oficjalnej strony https://garrett.com, gdzie są filmy producenta.

Wk