Zestaw 2 książek o współczesnych poszukiwaczach skarbów + GRATIS Moneciarka Odkrywcy

49,99 

Zestaw dwóch książek o współczesnych poszukiwaczach skarbów + gratis Moneciarka Odkrywcy

1.”Noc patagonów” (2015)

2. „Zapiski Hansa Heinricha” (2016)

3. Moneciarka Odkrywcy

 

Kategoria:

Opis

Zestaw dwóch książek o współczesnych poszukiwaczach skarbów + gratis Moneciarka Odkrywcy

1."Noc patagonów" (2015)

„Noc patagonów” ukazała się na rynku wydawniczym w czerwcu 2015 roku. To opowieść o życiu współczesnych poszukiwaczy skarbów, ich sukcesach i porażkach, ale też problemach, z którymi zmagają się na co dzień.

O poszukiwaczach skarbów pisał już Zbigniew Nienacki w kultowej serii „Pan Samochodzik i…”. Nikt do tej pory nie podjął się jednak odtworzenia życia współczesnych poszukiwaczy skarbów, detektorystów, których – według szacunków – jest w Polsce kilkadziesiąt tysięcy. Ta książka jest właśnie o nich i o ich niezwykłej pasji.

Choć fenomen poszukiwania skarbów w Polsce trwa od dwóch dekad, wciąż nie wypracowano jeszcze czytelnych reguł współpracy detektorystów ze światem nauki. W Polsce w dużej części wciąż są środowiskiem ignorowanym, lekceważonym i niedocenianym. Tymczasem to oni, przemierzając pola i lasy, dostarczają materiału do naukowych rozpraw, stając się odkrywcami miejsc zaginionych.

„Noc patagonów” to pasjonująca opowieść o odnalezieniu skarbu XVII-wiecznych monet. Dla bohaterów powieści ważniejsza od samego skarbu jest jednak historia, którą próbują odkryć. Krok po kroku, wykorzystując wiedzę, doświadczenie, ale też nowoczesne technologie, ustalają, jak doszło do ukrycia skarbu w ziemi. Powieść wzbogacona jest ponadto o wiele innych interesujących wątków, sięgających zarówno czasów wczesnego średniowiecza, jak też II wojny światowej.

„Noc patagonów” to obowiązkowa pozycja dla poszukiwaczy skarbów, miłośników historii, ale też wszystkich osób pasjonujących się niewyjaśnionymi zagadkami minionych wieków.

2. "Zapiski Hansa Heinricha" (2016)

„Zapiski Hansa Heinricha” ukazały się na rynku wydawniczym w listopadzie 2016 roku. To kontynuacja “Nocy patagonów” – pierwszej polskiej powieści o współczesnych poszukiwaczach skarbów i ich niezwykłej, porywającej, ale też tajemniczej i niebezpiecznej pasji.

W “Zapiskach Hansa Heinricha” wątki poszukiwawcze połączone zostały z epizodami sięgającymi czasów wojen napoleońskich i końca II wojny światowej. Bohaterowie powieści rozwiążą tajemnicę zaginionego oddziału wojsk Napoleona, podążą też śladami niemieckiego żołnierza, który w styczniu 1945 roku ukrył w ziemi cenne kosztowności. Książka wzbogacona jest ponadto o wiele innych interesujących wątków – sięgają one i okresu starożytności, i czasów współczesnych.

Powieść przybrała w części formę poradnika dla detektorystów, pełnego cennych rad i wskazówek. Poszczególne epizody wypełnione zostały ponadto znakomitym materiałem zdjęciowym, prezentującym opisywane miejsca i znaleziska, a także dziesiątkami informacji o odkryciach skarbów, do jakich dochodziło przed 1939 rokiem na terenie całej Polski.

W książce nie zabrakło też fachowych opisów odkrywanych przedmiotów, a także przemyśleń o roli i statusie poszukiwaczy skarbów. W Polsce w dużej części – mimo wielu sukcesów – wciąż są środowiskiem ignorowanym, lekceważonym i niedocenianym.

3. Moneciarka Odkrywcy

Moneciarka Odkrywcy idealna na monety i guziki

Moneciarka Odkrywcy to bezpieczne pudełko do przechowywania i transportu monet, guzików, złotej biżuterii, medali, odznaczeń i innych cennych znalezisk.   Moneciarka Odkrywcy do idealne miejsce dla Twoich  monet i guzików i i innych cennych przedmiotów. Specjalnie dobrana gąbka idealnie  zabezpiecza  znalezione przedmioty przed ich uszczerbieniem, złamaniem czy zarysowaniem. Wodoodporne pudełko zabezpiecza znajdujące się wewnątrz Twoje znaleziska.  Chroni Twoje, niekiedy bardzo cenne, znaleziska przed utratą patyny, która nadaję piękny widok, bezpieczny dla monet i miły w odbiorze

Moneciarka Odkrywcy została stworzona przez doświadczonego poszukiwacza. Pomysłodawca Moneciarki Odkrywcy specjalnie dobrał komponenty, w taki sposób, aby znajdujące się wewnątrz przedmioty były w pełni bezpieczne. Pojemnik jest wykonany z mocnego tworzywa i chroni przed wodą, nadmiernym słońcem i innymi warunkami atmosferycznymi. Nakrętka moneciarki posiada profesjonalny,  trwały nadruk z bardzo ciekawym wzorem graficznym. Wewnątrz nakrętki znajduje się ok.2 mm pianka wodoodporna, która pełni dwie funkcję; amortyzuje wstrząsy co dodatkowo zabezpiecza przedmioty wewnątrz i chroni przed wysuszaniem się, wcześniej zmoczonej gąbki w wodzie lub specjalnym płynie. Wodoodporna wkładka jest oznaczona logiem Odkrywcy Historii to podkreśla profesjonalne podejście i wykonanie głównie z myślą o komfortowym korzystaniu przez detektorystów na całym świecie.

 

Dodatkowe informacje

Wymiary 42 × 21 cm

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Zestaw 2 książek o współczesnych poszukiwaczach skarbów + GRATIS Moneciarka Odkrywcy”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *